GİDİŞ DÖNÜŞ    TEK YÖN    GİDİŞ DÖNÜŞ AÇIK   

3 ADIMDA BİLETİNİZİ KOLAYCA ALIN!

Nereden
Gidiş Tarihi
Nereye
Dönüş Tarihi
Yetişkin
(24-65)
Genç
(12-24)
Çocuk
(2-12)
Bebek
(0-2)
65 Yaş
65+
Nereden
Gidiş Tarihi
Çıkış Tarihi
YetiÅ?kin Sayısı
1. Ã?ocuk YaÅ?ı
YetiÅ?kin Sayısı

ÜYE GİRİŞİ

 • Tatca Havacılık Festivaline hem uçtuk hem uçurduk.

  Uçurduk derken tam anlamıyla uçurduk. Birçok kişiye 15 dakikalık özel uçak turu attırdık, maket uçak verdik ve hediyeye boğduk. Çeşitli il ve ilçelerden gelen gençler ile rüzgârı arkasına alan Genç Atlas yükselişine devam ediyor. Bu rüzgâra sende kapıl.

 • Genç Atlas AprilFest'e damgasını vurdu!

  Nisan ayının en büyük gençlik organizasyonu olan AprilFest'e katılan gençler, Genç Atlas standına uğrayarak hem Genç Atlaslı oldular hem de süpriz hediyeler kazandılar.

 • Genç Atlas ile İzmir'de eğlencenin doruklarına çıktık.

  6-10 Mayıs tarihlerinde İzmir Ege Üniversitesi'nde gençler ile su savaşı yaptık. Mahşer-i Cümbüş ile güldük, boyoz ile doyduk. Keyifli bir organizasyonda gençler ile eğlendik.

 • Girne Amerikan Üniversitesi'nde Genç Atlas!

  Genç Atlas havalanmasına Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi'nde de devam etti. Öğrencilere hediyeler ve promosyon ürünleri dağıtan Genç Atlas öğrenciler ve gençler ile kanatlanmaya devam edecek.

 • Uzaklar yakın oldu. Şenlik alanı talan oldu.

  14-19 Mayıs tarihlerinde Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi'nde açılışı Mahşer-i Cümbüş gösterisi ile yaptık. Gösteride öğrencilere yapılan %25 indirim ve Genç Atlas kumbarasının kazançları eklenince öğrencileri zor zapt ettik. Öğrencilere hediye biletler, uçak maketleri dağıttık. Öğrenci ve gençlerin desteğini arkasına alan Genç Atlas havalanmaya devam ediyor.

 • Genç Atlas, 3 gece 4 gün boyunca Antalya-Just Break Festivali'nde de binlerce üniversiteliyi havalara uçuruyor.

  Bu yıl 6. sı düzenlenen, Türkiye'nin heryerinden katılım gösteren Just Break Festivalinin 24-27 Nisan 2014 te yapılan 1. turunda, Gençatlas gençleri yine yalnız bırakmadı. Süpriz hediyeler ve çekilişlerle keyifli zamanlar geçirmenin tadına doyulmuyor.

 • AprilFest 2014 ile Gençatlas buluşuyor!

  24-27 Nisan 2014 tarihleri arası Genç Atlas, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da,AprilFest'te çekiliş ve sürpriz hediyelerle tüm gençleri havalara uçuracak!

 • Genç Atlas ile İzmir Ekonomi Üniversitesinde Kariyerin Zirvesine Çıkıyoruz!

   Genç Atlas, 10-11 Nisan tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Kariyer Günleri'nde gençlerle buluşuyor.  @GençAtlas'ın sunumlarını, programlarını ve sürpriz ödüllerini kaçırmayın!  

 • AtlasGlobal ile Tatca Havacılık festivaline uçuyoruz!

  AtlasGlobal ve Genç Atlas Tatca Havacılık festivaline geliyor. Gelecekleri sürpriz hediyeler bekliyor.

 • Giderli Şarkıları Demet ve Gençlerle Söylüyoruz!

  Yaz gelmeden ateşi bize geldi! Nisan ayının en büyük öğrenci organizasyonu olan Aprilfest ateşini Genç Atlas'a yolladı. 20-23 Nisan tarihleri arasında ordaysan Genç Atlas standına uğramayı ve sürpriz hediyeleri kapmayı unutma.

 • Gençsin, Dinamiksin, Justin Bieber ile Bulutların Üstündesin!

  Hey Genç Atlaslı! Genç Atlas sosyal medya hesaplarından 25 Nisan 2013 tarihindeki yarışmamızı takip et, döneminin en popüler ismi, merakla teşrif etmesi beklenen Justin Bieber konserine hediye bilet kazanma fırsatını yakala!

 • Kalbimiz Ege'de Kalmasın Diye, Genç Atlas Ege Üniversitesi Şenliğinde!

  İzmir'in bir boyozu bir de gençleri meşhur dediler, meşhur gençleri bir de şenliklerde görelim bakalım dedik. 6-10 Mayıs İzmir Ege Üniversitesi Şenlikleri'nde Mahşer-i Cümbüş ekibiyle beraber gençleri coşturmaya geliyoruz.

 • Uzakları Yakın Edeceğiz, Şenlikleri Talan Edeceğiz!

  Kıbrıs'ta okuyan genç keyfine düşkündür dedik, AtlasjGlobal kalitesini ayağına kadar getirdik! 14-19 Mayıs tarihleri arasında Genç Atlas olarak Kuzey Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Şenlikleri'ndeyiz, standımızda yine sürpriz hediyelerle sizleri bekliyor olacağız, mutlaka bekleriz.

NEDEN GENÇ ATLAS'LI OLMALIYIM?

GENCİM, GÜZELİM DAHA NE İSTERİM DEME! GENÇ ATLAS'IN SANA SUNDUĞU FIRSATLAR SENİ DE ÇEKECEK. 12 YAŞINI GEÇMİŞ 29 YAŞINDAN GÜN ALMADIYSAN EĞER GENÇ ATLAS'IN SANA SUNDUĞU GENÇLİK AVANTAJLARINDAN FAYDALANMAK İÇİN ÜYE OL BUTONUNU YAKALA VE GENÇ ATLAS'IN AVANTAJLAR DÜNYASINA SENDE KATIL! ÜSTELİK HOŞ GELDİN HEDİYESİ OLARAK KUMBARANDA KÜÇÜK BİR SÜRPRİZ SENİ BEKLİYOR OLACAK.

KAZANIMLAR
UÇARKEN KAZANAN SADECE KUŞLAR DEĞİL, ARTIK GENÇLER DE KAZANACAK. GENÇ ATLAS'IN AVANTAJI SEN VE SENİN ÇEVRENDE UÇAN HERKESTEN KUMBARANI LİRALARLA DOLDURUYOR OLMAN.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR
SANA SUNDUĞUMUZ AVANTAJLARDAN FAYDALANMAK İÇİN SADECE GEREKLİ OLAN CEP TELEFON NUMARAN. ÜYE OLURKEN CEP TELEFON NUMARANI ALIYORUZ VE SENİN GENÇ ATLAS NUMARAN YAPIYORUZ. BU SEBEPLE GENÇ ATLAS NUMARAM NEYDİ DERDİNDEN KURTARIYORUZ. REZERVASYON SIRASINDA GENÇ ATLAS NUMARANI GİRİYORSUN VE KAZANMAYA BAŞLIYORSUN. HALİ HAZIRDA UÇAN AMCA, HALA, TEYZE, ENİŞTE, YENGE SÜRÜKLE PEŞİNE MANTIĞIYLA ONLARIN DA UÇUŞLARINDAN KAZANMA FıRSATI SENİN GENÇ ATLAS NUMARANI VERMELERİYLE KUMBARANA BEREKET KATIYOR.

GENÇ ATLAS ÜYELİK PROGRAM KOŞULLARI

 •  

  1.ÜYELIK KOŞULU

  Genç Atlas'a 13 yaşından gün almış 29 yaşından gün almamış herkes üye olabilir.Öğrenci olma şartı aranmaz.

  2.ÜYELİK BAŞLANGICI

  Genç Atlas üyesi olmak isteyenler, www.gencatlas.com' da yer alan üyelik formunu veya basılı Genç Atlas başvuru formunu doldurarak üyeliklerini başlatabilirler. Genç Atlas üyelik numarası, Cep telefon numarasıdır.Üye olunan cep telefon numarası  değiştirelemez ve bir başka Genç Atlas üyelik hesabıyla birleştirilemez. Üye olunan cep telefon numaranızı kullanmasanız bile Genç Atlas üyeliğiniz aynı numarayla devam eder. 

  Online başvuru formunu doldurmakla, ıslak imza aranmaksızın, Genç Atlas kurallarını anlamış ve kabul etmiş olunacaktır.

  3.BAŞVURU ONAYI

  Genç Atlas üyeliği; Üyelik formunu doldurduktan sonra  Genç Atlaslı’nın üye olduğu cep telefonuna gelecek olan aktivasyon SMS'nin ardından üyenin www.gencatlas.com web sitesine tekrar girerek hesabını aktif etmesiyle kazanıma hazır olacaktır. Aktif olunmayan üyelik kazanıma açılmaz.

  4.KİŞİSEL BİLGİLER VE GÜVENLİK ŞİFRESİ

  Üyenin www.atlasglb.com ve www.gencatlas.com internet adreslerinden işlemlerini gerçekleştirirken kullanacağı, kullanıcı adı ve şifresi, kişiye özel tanımlanmaktadır. Doğru şifre ve kullanıcı adıyla yapılan işlemler üye tarafından yapılmış sayılır ve Genç Atlas bilgilerinin korunması ve saklanması üyenin sorumluluğu altındadır.

  Üyelik bilgilerinden ; İsim Soyisim, Doğum tarihi ve Cep telefon numarası üye olunduktan sonra kesinlikle değişltirilemez. Bu nedenle üye olurken bilgilerin doğruluğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Diğer bilgiler için  www.gencatlas.com  ‘Profilim’ kısmından değişiklik yapılabilir.

  5.PROGRAM ÜYELİĞİNİN SONA ERMESİ

  * Üyenin 29. Yaşından gün alması,

  * Üyenin, www.gencatlas.com ve www.atlasglb.com internet adreslerinde belirtilen kurallara uymaması ve bu kurallara aykırı şekilde faydalanması,

  * Üyenin, üyelik oluştururken yanlış bilgi beyan etmesi,

  * Uçuş esnasında görevli personelin talimatlarına aykırı davranılması halinde otomatik olarak hesap pasif statüsüne geçer.

  Sözleşmenin feshi halinde AtlasGlobal üyelere karşı hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Genç Atlas Programı, üyeleriyle arasındaki anlaşmayı feshetme hakkını saklı tutar.

  Ayrıca, Genç Atlas Programı'nın askıya alınması, yürürlükten kalkması ve/veya üyelerin belirtilen koşullara uymaması hallerinde de Genç Atlas üyelikleri son bulur. Genç Atlas üyeleri bu nedenle AtlasGlobal'den herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamazlar. Genç Atlas üyeleri arzu ettikleri takdirde havalan@gencatlas.com adresine mail atmak suretiyle talepte bulunarak Genç Atlas Programı'ndan ayrılabilirler.

  6.ÜYELİĞİN SONA ERMESİ HALİNDE PUANLARIN GEÇERLİLİĞİ

  Genç Atlas Programı'nda; üyeliği haklı sebeple feshedilen üyenin kazanılmış puanlarını kullanma hakkı, üyeliğin sona erdiği tarihte ve/veya fesih tarihinde iptal olur.

  7.GENÇ ATLAS PROGRAM BİLGİLERİNİN GEÇERLİLİĞİ

  Bu kurallar çerçevesinde Atlasjet;

  * Üyelik bilgilerinin idaresinden,

  * Kazanılan Liraların hesaplanmasından,

  * Kazanılan Liraların Kumbara hesabına aktarmasından sorumludur.

  8.GENÇ ATLAS HESABI

  Genç Atlas programı dahilinde her üyenin bir Kumbara hesabı olacaktır. Üyelerimizin ve yakınlarının AtlasGlobal'le ve yalnızca www.atlasglb.com adresinden alınan biletlerde geçerli olamak üzere yapacakları seyahatlerden kazanacakları Liralar ile üye referansından kazanılan Liralar bu hesapta birikecektir. Genç Atlas hesabı bir başkasına devredilemez.

  9.GENÇ ATLAS PUANI HESAPLANMASI

  Genç Atlas Programı'nda kullanılan birim TL'dir. AtlasGlobal, makul bir süre öncesinden bildirmek şartıyla kumbara hesabına Lira kazandırma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  10.GENÇ ATLAS KUMBARA HESABINDA LİRA KAZANILMASI

  A) Genç Atlas üyeliğinin aktif olmasından sonra, gerçekleşen seyahatlerden Lira kazanılır.

  B) Genç Atlas numarası işlenmiş olan ve Genç Atlaslı’nın kendisine ait her bir iç hat uçuş, 5 TL kazandıracaktır.

  Yakınlarının uçuşlarında referans olarak yazılan her üye numarası ile de her bir iç hat Ekonomi uçuş, Genç Atlaslı’ya 3 TL, Business Class 5 TL kazandıracaktır. Kazandırılan her referans üyeden bir sefere mahsus  3 TL kazanacaktır. Referans üye ile kazanılacak Lira ancak referans üyenin uçuş yapması ile gerçekleşecektir.

  Söz konusu Liraların Genç Atlas Hesabına gelmesi için uçuşların gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Kazanımlar uçuşlar gerçekleştikten 24 saat sonra hesaba yansıyacaktır.

  C) AtlasGlobal, Genç Atlas Programı'na istediği zaman bir üçüncü kuruluş dâhil etme, bu işbirliğini istediği zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar.

  D) İtirazlar ve incelenmesi: AtlasGlobal, üyenin programa katılımı ve/veya çıkartılması, Genç Atlas bakiyesi gibi konularda itirazların değerlendirilmesinde tek yetkilidir. Üyenin Genç Atlaslı olmaya hak kazanıp kazanmaması, Genç Atlas'ın üye hesabında yer alıp almaması, kaydedilen Kumbara hesabındaki Liranın iptaline veya kaydedilmesine engel olma haklarını kendinde saklı tutar.

  Üye, Genç Atlas koşullarına uygun olmayan veya durumu daha sonra değişen Kumbara hesabındaki kaydedilmiş Liralarını kullanarak ödül kullanmış ise, AtlasGlobal, üyenin hesabını borçlandırabilir veya zararının giderimi için yasal yollara başvurabilir.

  11.GENÇ ATLAS LİRALARIN ÜYELİK HESABINA İŞLENMESİ

  A) Kazanılan Liraların üyelik hesabına otomatik olarak işlenmesi rezervasyon sırasında Genç Atlas numarasının üye tarafından web sitesindeki ilgili alana girilmesi ile mümkündür.Bilet düzenlendikten sonra geriye dönük Genç Atlas işlemi yapılamaz.

  B) Genç Atlas üyesi,Genç Atlas girişi ile  satın alınmış bilete Jetmil/Jetiş numarasını kullanamaz. Genç Atlas’lı yada Yakını, her bilette yalnızca bir sadakat programı kullanabilir. Genç Atlas’lı yada Yakını avantajlı olduğunu düşündüğü programı bilet satın alma işlemi sırasında tercih etmeli ve seçmelidir. Her iki programın bilete işlenmesi durumunda kural ihlalinden kazanılan tutar Genç Atlas hesabından silinir. Genç Atlas ile Jetmil hesapları birleştirlemez.

  12.GENÇ ATLAS KUMBARA HESABINDAN LİRA HARCANMASI

  Kazanılan Liralar www.atlasglb.com 'dan bilet alırken Genç Atlas numarasını, şifresini ve kullanılmak istenen TL tutarını girilerek hesaptan harcanabilir.

  Ayrıca; hesapta biriken Liralardan Genç Atlas’lı istediği kadarını (vergiler hariç) bilet alımında kullanabilir. Kumbaradaki tutarın bilet tutarını karşılamaması durumunda üye kalan tutarı kredi kartı ile ödeyebilir. Üye Kumbarasında ki Liraları yalnızca kendi adına düzenlenen bilette kullanabilir. Harcama hakkı bir başkasına devredilemez.

  13.GENÇ ATLAS LİRALARININ GEÇERLİLİK SÜRESİ

  Kazanılan Liralarının geçerlilik süresi, kazanıldığı yıldan sonraki takvim yılının sonunda kadardır. Bu tarihe kadar kullanılmayan Liralar geçerliliğini yitirir. Bu konuda üye herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını kabul ve beyan eder.

  14.GENÇ ATLAS LİRASI KAZANDIRMAYAN UÇUŞLAR

  * Ücret ödenmeksizin yapılan uçuşla,

  * Charter uçuşlar,

  * Genç Atlas programına dâhil edilmeyen tarifeli uçuşlar, ( F1 promosyon sınıfı)

  * Genç Atlas numarasının işlenmediği rezervasyondaki uçuşlar,

  * Üyelik öncesi gerçekleşen uçuşlar,

  * Diğer sadakat programlarının kullanıldığı uçuşlar, ( Jetmil/Jetiş vs.)

  * İptal veya gerçekleşmeyen uçuşlardan kazanım sağlanamaz.

  Ayrıca, AtlasGlobal'in bazı uçuş ve uçuş sınıflarını program dışında tutma hakkına haizdir.

  Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Yolcu, rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği,biletinde değişiklik yaptığ,iade ettiği ve ya açığa aldığı takdirde Genç Atlas Kumbarasından kullanılan Liraların iadesi yapılmaz ve liralar yanar, sadece bilet alınırken kredi kartı ile ödenmiş olan vergi tutarı iade edilir. 

  15.GENEL TAŞIMA ŞARTI GEÇERLİLİĞİ

  Genç Atlas Liraları ile ödül bilet alan üye, diğer yolcular gibi "AtlasGlobal Taşıma Genel Şartları" çerçevesinde (bagaj, pet-in kabin, pasaport vs.) sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdür.

  17.YASAL SORUMLULUKLAR

  A) Vergi ve harçlar:

  AtlasGlobal, üyelerinin ve üçüncü tarafların Genç Atlas programından kazandıkları ödül biletlere ilişkin olarak tabi oldukları vergi ve harçlara, ekstra ücretlere ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  B) Bilgilerin gizliliği:

  AtlasGlobal tarafından, Genç Atlas Programı kapsamında elde edilen üye kişisel bilgileri, programın işletimi için kullanılacaktır.

  Ayrıca, üye tarafından diğer bir şirket hizmeti talep edilmesi halinde ilgili şirkete bilgi aktarımı yapılacaktır. Genç Atlas üyesi; ürün, reklam ve tanıtım amacıyla üyelik bilgilerinin üye işyerine aktarımını muvafakat ettiğini, AtlasGlobal tarafından kişisel bilgilerinin ilgili diğer program ortaklarına ve ilgili kuruluşlara gönderileceğini kabul ve beyan eder. Üyenin, kişisel bilgilerinin aktarımına muvafakat etmemesi halinde başvuru formundaki ilgili bölümü işaretlemesi gerekmektedir.

  C) Bildirim Sorumluluğu:

  Genç Atlas Programı'nda; Genç Atlas üyesinin tercih ettiği hizmetle ilgili olarak, ödül Lira kazanıldığı bilet veya diğer hizmetlerin bedelini karşılayan üçüncü taraf ve/veya şirketleri (işverenlerini) bilgilendirmek, tamamen üyenin kendi sorumluluğundadır.

  D) Milli mevzuat:

  Bazı ülkeler ve bazı ülkelerdeki yerel kanunlar Genç Atlas Programı'nın genel kural ve koşulları üzerinde birtakım kısıtlamalar getirilebilir. AtlasGlobal, bu türden kısıtlamalara uyulmasını sağlamak üzere gerekli önlemleri alma hakkına sahiptir. Üyeler, söz konusu işlemlerden dolayı herhangi bir nam altında ödeme ve sair taleplerde bulunamaz.

  E) Kötüye kullanım ve haksız çıkar:

  * Genç Atlas Üyeliği'nin genel kural ve koşullarını ihlal eden,

  * Ödüllerini kötüye kullanan,

  * Özellikle doğum tarihi, kimlik bilgileri ve/veya uçuş bilgileriyle ilgili yanlış bilgi vererek avantaj elde etme girişiminde bulunan üyeler, bu tür eylemlerinden dolayı tazminat ödeyebilirler. AtlasGlobal tarafından Genç Atlas üyeliklerine son verilebilir ve o zamana kadar toplamış oldukları Genç Atlas puanı ve/veya ödüller geçersiz sayılabilir.

  Ayrıca, yasal olmayan veya Genç Atlas Programı kural ve koşullarına aykırı yollardan elde edilmiş ödüller kabul edilmez.

  Genç Atlas üyesi, gerçekleştireceği ilk uçuşta bir sefere mahsus check-in konturarında yapılacak olan üyelik ve kimlik kontrolünde, Genç Atlas üyeliğinde beyan edilen yaş ile kimlikte ki yaş uyuşmaz ise görevli tarafından hesap pasife dönüştürülür. Eğer kimlikteki yaş Genç Atlas üyelik yaş şartını ihlal ediyorsa, hem üyelik pasif edilir hemde bilette Lira kullanımı yapılmış ise bu bedel üye tarafından görevliye ödenmektedir.

  F) Sorumluluğun sınırlandırılması :

  1- AtlasGlobal makul bir süre öncesinden bildirmek koşuluyla Genç Atlas Programı'nı ve/veya program kapsamındaki ortak kuruluşlarla olan işbirliğini istediği zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar. Genç Atlas web sitesinde, Genç Atlas hesap ekranında veya AtlasGlobal çağrı merkezinde veya Satış Ofisi'nde duyurulduktan sonra bu kurallar bütün üyeler için bağlayıcı olacaktır. Bu nedenle, üyenin Genç Atlas veya ödül kazanması, üye için kazanılmış bir hak anlamına gelmez.

  AtlasGlobal; Genç Atlas Programı çerçevesinde vereceği ödüllerin devamlı suretle mevcut olacağını, her zaman aynı miktar Lira kazanılacağını ve üyenin Genç Atlas Lirası ile mutlaka talep ettiği uçuşta kullanacağını garanti etmez. Genç Atlas Programı üzerindeki her türlü tasarruf yetkisi münhasıran AtlasGlobal'indir.

  2- AtlasGlobal'in bu program kapsamında kendisine tanınan herhangi bir hakkını kullanmaması, üyeden program koşullarından herhangi birine uymasını talep etmemesi, üye haklarının kullanılmasındaki gecikmeler, aksine fiili uygulamalarla program kurallarına aykırı geçici uygulamaları içeren üyelere tanınmış geçici ek haklar, AtlasGlobal'in programdaki tasarruf hakkından, üyenin uymakla yükümlü olduğu kurallardan herhangi birine ya da tamamına uymasına talep hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyeceği gibi, üye bakımından istisnai uygulamanın üyeye ve diğer kişilere ek bir hak getirdiği, program koşullarının değiştirildiği ve benzer uygulamalara emsal teşkil edeceği anlamına da gelmez.

  3- AtlasGlobal'in; Yolcu ve Bagaj Taşıma Genel Şartları'ndaki sorumluluğunun sınırlandırılmasına ilişkin hükümler, işbu program bakımından da geçerlidir. İşbu program koşullarının ihlali durumunda sorumluluk, oluşan doğrudan maddi zararlarla sınırlı olup, dolaylı maddi zararlarla manevi zararlar bakımından AtlasGlobal hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  G) Devir hakkı:

  AtlasGlobal Genç Atlas Programı'nın işletilmesini halef-selefi olan firmalara ya da diğer üçüncü şahıslara verme, üyeyle yapılan anlaşmaları da bu firmalara devretme hakkını saklı tutar. Üye böyle bir gelişme hakkında makul bir süre öncesinden bilgilendirilir.

  17.UYGULANACAK HUKUK ve YETKİLİ MAHKEME

  İşbu Genç Atlas Programı'nın yorumu, uygulanması ve ihtilafların çözümü Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olup, uyuşmazlıkların çözümünde Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. AtlasGlobal'in kanunda belirtilen diğer yetkili mahkemelerde de dava açma hakkı saklıdır.

 • SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 1) Genç Atlas üyeliği için şartlar nelerdir?

  Genç Atlas'a 13 yaşından gün almış 29 yaşından gün almamış herkes üye olabilir.

  2) Genç Atlas'a nasıl üye olabilirim?
  Üyelik şartlarını sağlayanlar www.gencatlas.com adresinden üyelik formu doldurarak ücretsiz olarak üye olabilir.

  3) Nasıl ve ne zaman Lira kazanabilirim?
  Genç Atlaslı’nın hesabına, AtlasGlobal'in resmi web sayfasından (www.atlasglb.com) alınan ve rezervasyon aşamasında Genç Atlas Numarasının girildiği her bir biletten, uçuş gerçekleştikten sonra belli miktarlarda Lira kazanılır. Bu biletler ister kendi adına, ister yakınların, tanıdıkların veya herhangi başka birinin adına düzenlenmiş olabilir.

  Genç Atlas numarası girilmediği durumlarda, uçuş gerçekleştirilmiş olsa bile Genç Atlas hesabına Lira aktarılmaz, geriye dönük işlem yapılmaz.

  4) Bir uçuştan ne kadar kazanırım?
  Genç Atlas Numarası işlenmiş ve sana ait olan her bir iç hat uçuştan, 5 Lira kazanılır.

  Senin Genç Atlas numaranın belirtilmiş olduğu yakınlarının uçuşundan da her bir iç hat uçuşta, 3 Lira kazanılır. Business Class uçarlarsa, kazanacağın tutar 5 Lira olur.

  Ayrıca Genç Atlas üyesi olurken referans olarak seni gösteren herkesten, ilk uçuşunu gerçekleştirdikten sonra bir sefere mahsus 3 Lira kumbarana geçer.

  Söz konusu Liraların Genç Atlas hesabına geçmesi için uçuşların gerçekleşmiş olması gerekiyor.

  5) Hesabımda biriken Liraları nasıl kullanırım? Başkası benim ödül Liralarımı kullanabilir mi?
  www.atlasglb.com'dan bilet alırken, Genç Atlas numaranı, şifreni ve kullanmak istediğin TL tutarını girerek hesabındaki Liralardan harcayabilirsin.

  Hesabında biriken Liraları sadece kendi adına www.atlasglb.com sayfasından alacağın bilette, vergiler hariç bilet tutarını ödemek için kullanılabilir, hakkın başka birine devredilemez.

  6) Lira kullanmak için, bilet fiyatının tamamına yetecek Lira biriktirmem gerekir mi?
  Hayır, hesapta biriken Liralardan istediğin kadarını bilet alımında kullanabilir, biletin kalan tutarını ve vergileri ise kredi kartı ile ödeyebilirsin.

  7) Sadece kendi uçuşlarımdan mı ödül Lira kazanabiliyorum?
  Kendinin ve tüm tanıdıklarının, AtlasGlobal seferlerine www.atlasglb.com'dan yapacakları rezervasyonlarda, Genç Atlas numaranı işlemeleri ve uçuşlarını gerçekleştirmeleri halinde ödül Lira kazanabilirsin. 

  Ayrıca Genç Atlas programını çevrendekilere tavsiye edersen ve bu kişiler üye olurken seni referans olarak gösterirlerse, yapacakları ilk uçuşla birlikte sen de kumbarana bir defaya mahsus Lira kazanabilirsin.

  8) Acentelerden, Çağrı Merkezi veya AtlasGlobal satış ofislerinden aldığım biletler bana TL kazandırır mı?
  Hayır, sadece Atlasglb.com üzerinden alınan biletlerden Lira kazanılabilirsin.

  9) Bir arkadaşım www.atlasglb.com internet sitesinden AtlasGlobal seferlerine rezervasyon yaparak bilet aldı ancak Genç Atlas Numaramı girmeyi unuttu. Ödül Liraları hesabıma geçirebilir miyim?
  Ödeme aşamasında Genç Atlas numaran girilmediği takdirde sonradan Lira kazanılamaz.

  10) Tanıdıklarım www.atlasglb.com'dan rezervasyon yaparken cep telefon numaramı girmelerine rağmen neden Liralar hesabıma kaydedilmemiş?
  Uçuşlar gerçekleştiğinde Genç Atlas hesabına bu Liralar yansıyacaktır.

  11) Ödül Liralarımı kullanırken herhangi bir ödeme yapacak mıyım?
  Ödül Liralar bilet alımında kullanılırken, bu biletlerin vergileri Genç Atlaslı tarafından ödenmesi gerekecek.

  12) Genç Atlas numarası olarak kullandığım cep telefon numaramı değiştirmek istiyorum. Kazandığım Liraları kaybeder miyim?
  Genç Atlas numarasının değiştirilmesi mümkün değildir. Yeni bir üyelik esnasında eski kazanılmış Liralar yeni kayda geçirilemez, ancak cep telefonu aktif olmasa bile bilet alımında bu Liraları kullanılabilir.

  13) Kayıt olurken kimlik bilgilerimi yanlış girdim, değiştirebilir miyim?
  İsim Soyisim , Doğum Tarihi ve Cep telefonu bilgisi hiç bir şekilde değiştirilemez. Ama diğer bilgiler www.gencatlas.com  ‘Profilim’ kısmından değiştririlebilir.

  14) Genç Atlas kumbaramı kullanarak biletimi aldım. Check-in esnasında yaşımın tutmadığını söyleyerek üyeliğimi pasif hale çevirdiler. Neden?
  Genç Atlas üyeliği sırasında beyan edilen yaş ile kimlikte kayıtlı olan yaşınızın uyuşmazlığından kaynaklanan problemdir. 
  Bir defaya mahsus olan bu kontrol sırasında eğer kimlikteki yaşın ile Genç Atlas programına beyan ettiğin yaş uyuşmaz ise, üyeliğin pasif hale getirilir. Eğer yaşının Genç Atlas üyelik yaşı koşuluna uymadğı görülürse hem üyelik pasif edilir hemde kullanmış olduğun Liraları işlem sırasında ödemen gerekmektedir.

   15) Ödül Liralarımı kullanarak rezervasyonumu yaptırdım, vergilerini ödedim, ancak uçuşu kaçırdım, unuttum. Ödül Lira hakkımı kaybeder miyim?
  Bilet alımında ödenen vergilerin iadesi alınabilir ancak ödül liraların kaybedilir.

  16) Aynı zaman Jetmil/Jetiş üyesiyim. Hem Jetmil hem Genç Atlas numaramı işlersem, her ikisinden de kazanır mıyım?
  Hayır, Genç Atlaslı olarak kendi yaptığın uçuşlardan sadece Lira veya sadece Jetmil kazanabilirsin. Her programın kendine özgü avantajları vardır. Avantajlı olduğunu düşündüğün programı tercih edebilirsin.

  Bilet satın alma esnasında yolcu, Jetmil kart numarasını yazdığı takdirde mil, Genç Atlas numarasını yazdığı takdirde Lira kazanacaktır. Aynı bilet içerisinde farklı programlardan kazanım kesinlikle sağlanamaz.

  Yakınlarınızda Jetmil üyesi ise Hem jetmil girişi yapıp hemde sizin numaranızla size Lira kazandıramaz.İki program kesinle birleştirilemez.

  17) Hesabımdan Lira kullanarak bir bilet aldım ve Genç Atlas numaramı işledim. Bu biletten de Lira kazanacak mıyım?
  Evet, uçuşun gerçekleşmesi şartıyla bu biletten de Lira kazanacaksın.

  18) Genç Atlas hesabımda biriken Liraların bir son kullanma tarihi var mı?
  Evet, Genç Atlas hesabında biriken TL'ler, kazanıldığı yıldan sonraki takvim yılının sonunda geçerliliğini yitirir. ( örn. 15 Nisan 2013'te kazanılan TL, 31 Aralık 2014'e kadar kullanabilir.)

  19) Lira kullanarak aldığım biletin iptal, iade, değişiklik şartları nedir?
  Seçilen sefer ve sınıf için AtlasGlobal'in ilan ettiği iptal, iade ve değişiklik kuralları aynen geçerlidir, İptal, değişiklik yada açığa alma işlemlerinden herhangi birinin olması durumunda Genç Atlas Liralar Genç Atlaslı'nın hesabına geri aktarılamaz. 

  20) Genç Atlas üyeliğim ne zaman iptal olur?
  29 yaşından gün aldığın takdirde Genç Atlas üyeliğin otomatik olarak iptal edilir ve üyelik haklarından yararlanamazsın.

  21) İki adet cep telefonu numaram var. Her ikisi ile de üye olabiliyor muyum?
  Hayır. Telefon hatlarından sadece bir tanesini kullanarak üye olabilirsin.

  22) Üyelik bilgilerini doldurdum. Aktivasyon kodu telefonuma gelmedi Ne yapmam gerekiyor?
  Aktivasyon kodunun telefona gelmemesi durumunda Aktivasyon kodunu tekrar gönder butonuna tıklanıp tekrar aktivasyon kodu istenebilir.

  23) Üye oldum ama aktivasyon kodu giremeden kapattım. Tekrar üyelik formu doldurmam mı gerekiyor?
  Üyelik formunu doldurmuş ve gönder butonuna tıklamışsanız aktivasyonu yapılmamış üye olarak gözükmektesiniz ve tekrar üyelik formu doldurmanıza gerek yoktur. 
  Üye girişi yaptığınız takdirde size tekrar aktivasyon kodu ekranı çıkacaktır. 
  Bu ekrandan aktivasyonunuzu gerçekleştirebilirsin.

  24) Eskiden jetmil üyesiydim fakat şimdi Genç Atlas'a üye oldum. Jetmil puanlarımı Genç Atlas kumbarama transfer etmek mümkün mü?
  Hayır. Jetmil ve Genç Atlas kazanımları ayrı olan iki ayrı programdır. Bu sebepten aktarım yapmak mümkün değildir. Sizin için avantajlı olduğunu düşündüğünüz programı tercih etmelisin.

 • GİZLİLİK VE FİKRİ HAKLARA İLİŞKİN YASAL UYARI

 • Genç Atlas web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız. Genç Atlas web sitesine giriş, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin vs. kullanılması sebebiyle, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Genç Atlas sorumlu değildir.

  Genç Atlas, işbu web sitesi aracılığıyla sunacağı hizmetlerde kullanmak amacıyla, kişisel bilgilerinizi (isim, yaş,e-posta, vs.) talep edebilir. Genç Atlas, bu bilgileri sunulacak hizmetler, araştırmalar, anketler, kampanyalar, promosyonlar, vs. amaçları için sadece kendi bünyesinde kullanmayı taahhüt etmektedir. Bu doğrultuda, paylaşılan bilgileri, üyenin onayı olmaksızın, üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hizmetler dışında hiçbir ticari amaçla kullanmamayı taahhüt eder. Bu bilgiler ancak resmi kurumlar tarafından yazılı olarak talep edilmesi ya da yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklanabilecektir. Kişisel bilgiler içermeyen, web sitesine ilişkin istatistiksel veriler, Genç Atlas iş ortakları ile paylaşılabilecektir.

  Web sitesi üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde, işleminizi gerçekleştirmek için web sitesi üzerinden paylaştığınız kişisel bilgiler, kart bilgileri, vs. işlem için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilebilecektir.

  Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardında Genç Atlas tarafından şifrelenmiştir. Bu şekilde bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarca ele geçirilmesi önlenmiştir.

  Genç Atlas web sitesi içeriğinde, Genç Atlas''a ait olmayan başkaca internet sitelerine bağlantı veya referans yer alabilir. Genç Atlas, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

  Genç Atlas web sitesi içeriği, görselleri, sayfa düzeni, dizaynlar, şekiller, logolar, teknikler, markalar, tasarımlar, buluşlar, eserler, yazılımlar vs. üzerinde tek hak sahibidir. Söz konusu veriler, yazılı izin alınmadan kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, lisana çevrilemez, yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Aksi halde Genç Atlas'ın hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır. 

   

 • Referans Numarası Nedir?

  Referans numarası, Genç Atlas programının tavsiye etme ve referans olma yöntemiyle kazanım sağlamanızı hedefleyen avantajıdır.

  Genç Atlas'ı sana tavsiye edenin numarasını buraya yaz.